Panikas traucējumi
Panikas lēkmes ir viens no visbiežāk sastopamajiem psihes traucējumiem. Lēkmes laikā cilvēks piedzīvo intensīvu trauksmi, ko var pavadīt citi simptomi – no svīšanas līdz derealizācijas sajūtai. Panikas lēkmju ārstēšana mūsu klīnikā notiek ar dažādām metodēm, un pēc ārstēšanas kursa pacients var veiksmīgi turpināt terapiju mājas apstākļos.
Pagātnē dažās valstīs izmantoja citu panikas lēkmes apzīmējumu – veģetatīvā distonija. Modernajā slimību klasifikatorā ICD-10 šāds slimības nosaukums nav iekļauts, un vispārpieņemtais kaites apzīmējums ir panikas lēkme.
Kā atpazīt panikas lēkmi?
Panikas lēkmes ir saistītas ar baiļu sajūtu, sirdsklauvēm, svīšanu, reiboni, bieži vien arī smakšanas sajūtu. Taču ir dažādi panikas lēkmju veidi ar dažādu simptomu kopumu, tāpēc panikas lēkmes pazīmes var atšķirties. Atsevišķos gadījumos lēkmes laikā notiek derealizācija – sajūta, ka ārējā pasaule ir mainījusies un nav reāla. Tas ir viens no biedējošākajiem panikas traucējumu simptomiem.
Panikas lēkme parasti ilgst apmēram 10 minūtes, bet tā var būt arī īslaicīga – no 1 līdz 5 minūtēm – vai ilgt pat 30 minūtes. Pēc lēkmes aktīvas fāzes beigām trauksmes sajūta var saglabāties vienu stundu. Daži cilvēki izjūt trauksmes simptomus regulāri, citi retāk. Regulāras panikas lēkmes var notikt katru nedēļu un pat katru dienu, tāpēc normālai dzīvei svarīgi ir uzsākt trauksmes ārstēšanu.
Kas izraisa panikas traucējumus?
Trauksmes cēlonis bieži ir neierasts ķermeņa diskomforts vai nebijušas ķermeņa sajūtas, taču panikas lēkmēm ir arī citi iemesli. Tas ir biežs posttraumatiskā stresa sindroma pavadonis, lēkmes var izraisīt fobijas, depresīva rakstura traucējumi un dažas somatiskās slimības. Panikas lēkme var būt arī medikamentu blakne, tāpēc ne vienmēr trauksmes epizode ir garīga rakstura problēma. Un tomēr neatkarīgi no trauksmes ģenēzes tai ir nepieciešama pareiza ārstēšana.
Moderna panikas lēkmju ārstēšana
Klīnikā “Ūdensroze” mēs piedāvājam intensīvu terapijas programmu panikas lēkmju un citu traucējumu ārstēšanai. Programmas ilgums ir 21–28 dienas. Panikas lēkmes ārstēšana ietver individuālu un grupu psihoterapiju, nepieciešamības gadījumā tiek izmantota arī farmakoterapija, pacientiem tiek piedāvāti traucējumu izpratnes kursi un sanatorijas procedūras.
Panikas lēkmju ārstēšana paredz aktīvu pacienta līdzdalību. Lai tiktu galā ar panikas lēkmēm, jums jāizprot savas psihes reakcijas. Terapijas kursā jūs:
- Uzzināsiet, kā izprast trauksmes cēloņus;
- Apgūsiet īpašus paņēmienus, ar kuriem apturēt trauksmi;
- Uzzināsiet, kā pretoties katastrofiskām domām;
- Pārliecināsieties, ka bailes bijušas nepamatotas, veicot uzvedības eksperimentus speciālista uzraudzībā;
- Vienkārši atpūtīsieties un uzlabosiet savu veselību sanatorijas procedūrās.
Intensīvas terapijas laikā sesijas ar psihologu notiek sešas reizes nedēļā, sesijas ar psihiatru – trīs reizes nedēļā. Brīvajā laikā mūsu pacienti var aktīvi atpūsties klīnikas telpās vai ārā, sportojot un nodarbojoties ar fizioterapiju.
Bet, ja jūs dodat priekšroku mierīgai atpūtai, varat izbaudīt SPA procedūras, pastaigāties pa mežu vai vienkārši palasīt grāmatu – mēs nodrošinām patīkamu vidi visiem pacientiem.
Pēc terapijas kursa iziešanas klīnikā mūsu pacienti var veiksmīgi turpināt ārstēšanu ārpus slimnīcas. Lai panikas traucējumi un panikas lēkmes pilnībā izzustu no jūsu dzīves, būs noderīgi elpošanas vingrinājumi, pārdomātas fiziskās aktivitātes, pareiza diēta ar samazinātu kofeīna daudzumu. Labākās panikas lēkmju ārstēšanas stratēģijas jums ieteiks klīnikas ārsts.
Panikas lēkme ir nepatīkama pieredze, taču tā nav diagnoze uz mūžu. Moderna panikas lēkmju ārstēšana ļauj tikt galā pat ar izteikto trauksmes sajūtu un ievērojami uzlabot jūsu dzīves līmeni.
Ja jūtat nepieciešamību konsultēties ar ārstu, aizpildiet kontaktformu mūsu tīmekļa vietnē, un mēs sniegsim jums palīdzību tuvākajā laikā!
Atgriezties