Depresija
Mēģinājumi tikt galā ar depresiju pašu spēkiem visbiežāk nebeidzas veiksmīgi, un neārstēta depresija var radīt ļoti nopietnas negatīvas sekas – no darba un draugu zaudēšanas līdz pat pašnāvība.
Depresija ir plaši izplatīta psihiska saslimšana, kas sākumfāzē var līdzināties stresa simptomiem. Taču atšķirībā no īslaicīgām skumjām depresija nepāriet pēc labas atpūtas vai pati no sevis. Šo slimību raksturo ilgstošs nomākts noskaņojums un nespēja izjust pozitīvas emocijas. Depresijas ārstēšana ir garš un laikietilpīgs ceļš, kas ārstam un pacientam jāveic kopā. Moderna depresijas terapija, ko piedāvājam klīnikā “Ūdensroze”, palīdz samērā ātri atgriezties parastā dzīvē un iemāca pacientiem, kā tikt galā ar simptomiem, saudzējot savu psihisko veselību.
Depresijas pazīmes: ko nedrīkst palaist garām?
Nav divu vienādu cilvēku un depresiju, tāpēc depresijas pazīmes ne vienmēr ir identiskas un vērā jāņem nevis pilnais simptomu kopums, bet atsevišķas slimības pazīmes. Ja jums vismaz divas nedēļas ir kāds no šiem simptomiem, ir pamats bažām par depresiju:
- pasliktinājies garastāvoklis, parādās nomāktība un izmisums;
- samazinājusies interese par lietām, kas parasti sniedz prieku;
- ir trauksme un iekšējā spriedze, var būt kairinājums;
- pastāv neracionāla vainas izjūta, nākotne rādās tumšos toņos, samazinājusies pašcieņa un pašapziņa, var būt domas par pašnāvību;
- dominē nomācoša sajūta, ir grūti pieņemt lēmumus un aktīvi darboties;
- nav vēlmes sazināties ar citiem cilvēkiem un satikt draugus;
- ātrs nogurums, biežs bezmiegs un apetītes zudums, ir vērojama svara samazināšanās. Dažreiz simptomi ir tieši pretēji – ir palielināta – apetīte, kas izraisa regulāru pārēšanos;
- ir samazinājusies interese par dzimumdzīvi.
Specializētajās tīmekļvietnēs ir atrodams īpašs depresijas tests – pašnovērtēšanas anketa ar jautājumiem par personas emocionālo stāvokli. Tests nevar precīzi atbildēt uz jautājumu, vai jums ir depresija, taču var iedrošināt meklēt medicīnisko palīdzību.
Depresijas veidi
Psihiatrijā depresiju iedala vairākās kategorijās atkarībā no slimības gaitas un slimnieku anamnēzes. Mūsu klīnikā var tikt diagnosticēta:
- klīniskā depresija;
- endogēnā depresija;
- mazā depresija;
- atipiskā depresija;
- maskētā depresija;
- pēcdzemdību depresija.
Depresija var būt arī citu psihiatrisko slimību daļa, piemēram, maniakālā un bipolārā depresija ir bipolāro traucējumu epizodes. Maniakālās depresijas ārstēšana ir nesaraujami saistīta ar kopējo bipolāro terapiju.
Depresijas ārstēšana
Kā ārstēt depresiju? Vienīgā pareizā atbilde ir – profesionāli, ārsta-psihiatra uzraudzībā. Depresija nav vienkārši īslaicīgs stress, ko var pārvarēt atvaļinājumā vai draugu kompānijā, tāpēc padomus, kā izkļūt no depresijas, nav jāmeklē žurnālos, medijos un citos neprofesionālos avotos. Mūsu klīnikā strādā pieredzējuši speciālisti, kuri var noteikt šādu diagnozi un atrast konkrētam pacientam piemērotu terapiju.
Depresija – ārstēšana mūsu klīnikā
Klīnikā “Ūdensroze” mēs pievēršam īpašu uzmanību diagnostikas procedūrām, kas ietver testēšanu, pārrunas ar ārstu-psihiatru un dažās situācijās arī hormonālās analīzes. Šo procedūru kopums ļauj precīzi noteikt diagnozi un uzsākt pareizu ārstēšanu. Depresijas ārstēšanā galvenā loma ir atvēlēta kognitīvi biheviorālajai terapijai (KBT), ko papildina fizioterapija, relaksācijas procedūras un atsevišķos gadījumos arī farmakoterapija.
KBT ir viena no efektīvākajām nemedikamentozajām pieejām garīgo traucējumu novēršanā. Tā palīdz cilvēkam saprast saikni starp savām domām, jūtām un rīcību un ļauj patstāvīgi nonākt pie problēmas risināšanas. Depresijas ārstēšanā mūsu ārsti galveno uzmanību vērš uz pacienta tagadni, nevis pagātni, un iedrošina meklēt un apgūt jaunas prasmes, kas nepieciešamas garīgā līdzsvara atgūšanai. Sesijas ar psihologu mūsu klīnikā notiek sešas reizes nedēļā, sesijas ar psihiatru – trīs reizes nedēļā.
Veiksmīga depresijas ārstēšana notiek ārsta uzraudzībā, taču pēc nodarbībām “Ūdensrozes” pacienti var arī kārtīgi atpūsties un pavadīt brīvo laiku aktīvi vai atslābinoties – piedāvājam fizioterapijas nodarbības, dubļu un minerālu vannas, sāls terapiju, peldēšanu, riteņbraukšanu, pastaigas pa pludmali un priežu mežu.
Depresija ir smags periods ikviena cilvēka dzīvē, taču piemērota terapija un depresijas ārstēšana palīdz pārdzīvot šo dzīves posmu ar mazākiem emocionālajiem zaudējumiem. Grūtā brīdī jums nav jābūt vienam – ja jūtat nepieciešamību konsultēties ar ārstu, aizpildiet kontaktformu mūsu tīmekļa vietnē, un mēs sniegsim jums palīdzību tuvākajā laikā!
Atgriezties